Mokėti saugiai elgtis ir padėti patekusiems į nelaimės spąstus yra kiekvieno mūsų pareiga. Tačiau vis dažniau yra susiduriama su problema, kad eiliniam piliečiui trūksta elementarių žinių tam, kad galėtų suteikti pagalbą prašančiam.Visuomenės žinios priešgaisrine tema šiuo metu yra tikrai nepakankamos.
VPGT visuomenės švietimui skiria daug dėmesio šiuo klausimu. Stebint kitų šalių veiklą priešgaisrinio saugumo klausimais,apibendrinant sukauptą ljus veiklą, buvo sukurtas išsamus leidinys – „Jaunojo ugniagesio vadovas“. Tai metodinė medžiaga, pagal kurią siūloma mokyti mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunimą saugios ugniagesybos temų pagal neformaliojo ugdymo programas.
Šio metodinio leidinio pristatymui bei pedagogų, entuziastų supažindinimui su naujos veiklos ypatumais ir buvo skirtas seminaras-mokymai „Jaunųjų ugniagesių veiklos organizavimas“.
Be abejonės, tokia veikla, o tuo labiau metodinio leidinio parengimas bei leidybos darbai reikalauja ne tik daug laiko, pastangų, bet ir finansinės paramos. Metodinio leidinio „Jaunojo ugniagesio vadovas“ paruošimas ir leidyba tapo įmanomi LJUS projekto pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą dėka .
Seminaras vyko š.m. birželio 5-6 dienomis.
Pagrindiniai seminaro pranešėjai – LJUS prezidentas Romualdas Kazlauskas, Laima Žemaitytė, Gražina Abaravičienė.
Į seminarą-mokymus susirinko pedagogai, VPGT pareigūnai, JUK nariai bei lyderiai, savanoriai, entuziastai. Taigi, diskusijos vyko tarp įvairaus amžiaus ir įvairių sričių atstovų.
Gera pradžia-pusė darbo, todėl smagu, kad mokymų pradžioje VPGT pareigūnai palaimino šiuos mokymus, pasidžiaugė ilgai lauktu metodiniu leidiniu ir pažadėjo glaudų bendradarbiavimą su švietimo įstaigomis.
Susitikimo pradžioje LJUS prezidentas R.Kazlauskas trumpai pristatė neformalaus prevencinįo darbo apžvalgą tarptautiniu mąstu, supažindino susirinkusius su LJUS veikla bei pasiekimais. Išsamiau apie projektą ir apie JUK veiklą papasakojo Laima Žemaitytė.
Kadangi seminaro pranešėjai ir tapo pagrindiniais šio metodinio leidinio autoriais, jų pranešimų temos buvo itin glaudžiai susijusios su leidinyje pateiktomis rekomendacijomis, motyvacija, patarimais. Kiekvieną pranešimą lydėjo ne tik vaizdingi skaidrių ruošiniai bet ir komentarai, paaiškinimai, praktiniai pratimai ir užduotys.
Beje, seminaro mokymai buvo organizuoti taip, kad jo dalyviai tapo ne tik pasyviais klausytojais ir stebėtojais, o ir aktyviai dirbo darbo grupėse, reiškė savo nuomonę, teikė pasiūlymus ir pastabas.
Didelis dėmesys šio seminaro metu buvo skiriamas savanorystės raiškai, lyderystės modeliams bei savanorių bei lyderių motyvavimui.
Dvi seminaro dienos tikrai neprailgo. Čia teorines žinias bei pranešimus keitė praktinės užduotys, darbas grupėse, pristatymų paruošimas, ataskaitos. Prie bendrojo apskritojo stalo susirinkę visuomenės ir institucijų atstovai ne tik kurė naujas saugios gyvensenos vizijas, bet ir dalinosi jau turima gerąja patirtimi.
Šie mokymai bei metodinio leidinio pristatymas-naujas žingsnis saugumo plėtros visuomenėje link. Tai taip pat ir nemaža pagalba tiems entuziastams, savanoriams, kurie imsis kurti jaunųjų gelbėtojų būrelius, kurie bandys įgyvendinti labai gražų gelbėtojų pašaukimą-padėti žmogui, apsaugoti jį nuo nelaimių. Visa tai padės sukurti saugesnę visuomenę, puoselės savanorystės idėją Lietuvoje.
Tikimės, kad ši maža saugaus ugdymo kibirkštėlė įžiebs didelės, plačios veiklos ugnį.
Nuotraukas galite pamatyti
Čia