Šis ruduo gražus ne tik savo nepaprastai šiltais orais, bet LJUS jis bus įsimintinas ir tuo, kad lapkričio 4-6 d. į Jaunųjų ugniagesių organizacijų tarptautinį seminarą „Priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ir jaunųjų ugniagesių organizacijų bendradarbiavimas“ Vilniuje, susirinko gausus būrys garbių svečių. Į seminarą atvyko JU organizacijų atstovai iš Lenkijos, Latvijos, Moldovos, Baltarusijos, Kazachstano bei Lietuvos.
Priešgaisrinės ir civilinės saugos, savisaugos buityje ir ekstremaliose situacijose klausimai tampa vis aktualesni mūsų visuomenėje, ypač vaikų ir jaunimo tarpe. Todėl po seminaro atidarymo ceremonijos ir trumpos dalyvių diskusijos ugniagesių gelbėtojų mokykloje, kur vyko seminaro pradžia, LJUS prezidentas Romualdas Kazlauskas pakvietė svečius į „gyvą“ praktinį užsiėmimą su vaikais, į Vilniaus miesto jaunųjų ugniagesių būstinę. Seminaro dalyviai tapo šio užsiėmimo dalyviais, stebėjo užsiėmimo struktūrą, naudojamus metodus ir praktinius „Jaunųjų ugniagesių“ būrelio narių užsiėmimus. Užsiėmimo tema: „Pirminės gaisro gesinimo priemonės ir jų naudojimas“. LJUS prezidentas padarė teorinę įžangą užsiėmimų dalyviams, supažindino svečius su organizacine puse tokių užsiėmimų. Na, o praktikumą su teoriniais patarimais sumaniai demonstravo susirinkusiems smalsiems vaikams vadovė Laima Žemaitytė bei jaunųjų lyderių būrys, vadovaujamas komandos kapitono Gvido Alesiaus.
Užsiėmimo metu jaunimas demonstravo svečiams degančio puodo gesinimą dangčio pagalba, ugnies židinio gesinimą su nedegiuoju audeklu, ugnies gesinimą gesintuvais. LJUS prezidento pademonstruotas didžiulis ugnies pliūpsnis privertė aiktelėti susirinkusius iš ne tikėtumo ir nuostabos: jie nesitikėjo, kad degančio aliejaus gesinimas vandeniu taip akivaizdžiai pademonstruos žmonių daromas klaidas.
Būrelio nariai taip pat pristatė vaidybines mokomosios situacijas, kuriose pademonstravo skęstančiojo į eketę įkritusio žmogaus gelbėjimo modelius.
Lapkričio 5 d. seminaro dalyviai rinkosi į Vilniaus m. savivaldybę. Čia vyko forumas „Prevencinis darbas su jaunimu, jaunųjų ugniagesių veiklų modeliai“. Forume taip pat dalyvavo Vilniaus m. savivaldybės Saugaus miesto departamento direktorius H. Surovič, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas R. Steponavičius, PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vedėja V. Šmigelskienė, LiJOT prezidentas M. Zakarka, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė A. Žemaitytė, Vilniaus Žemynos progimnazijos direktorė E. Surmilavičienė, su jaunaisiais ugniagesiais dirbanti Vilniaus Balsių pagr. mokyklos mokytoja G. Abaravičienė, kitų miestų ir rajonų švietimo įstaigų atstovai.
Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovus, miesto priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovus, švietimo įstaigų vadovus, mokytojus šiame forume suvienijo vienas, bendras tikslas – kuo plačiau skleisti visuomenėje saugaus elgesio kultūrą, skatinti vaikus ir jaunimą aktyviau dalyvauti „Jaunųjų gelbėtojų“ būreliuose.
Forumo dalyvių pranešimuose ne kartą buvo pabrėžiama, kad tokie būreliai yra labai reikalingi, tokių būrelių veikla yra įdomi vaikams, jaunimui, o rekomenduojami modeliai gali būti sėkmingai įgyvendinami priešmokyklinio ugdymo įstaigose, pradinėse ir pagrindinėse mokyklose, ir netgi studentaujančio jaunimo tarpe.
Šis seminaras, o ypatingai jo metu organizuotas forumas, suteikė mums unikalią galimybę vienoje vietoje suburti priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų, švietimo įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų atstovus ir, pasitelkiant užsienio šalių kolegų patirtį, galėjome kartu susėdę prie vieno stalo diskutuoti saugos kultūros kėlimo jaunimo tarpe klausimą.
Tad esame be galo dėkingi visiems dalyvavusiems kolegoms, kurie skyrė savo brangaus laiko šiam susitikimui. Tikimės šis seminaras padės dar labiau sustiprinti bendradarbiavimo ryšius tiek su partneriais Lietuvoje, tiek su kolegomis iš kitų šalių.