Birželio 15 dieną sugūžėjo į Valčiūnus daug žingeidžių, smalsių ir labai aktyvių vaikų. O susirinko jie į edukacinę jaunųjų ugniagesių vasaros stovyklą „Jaunasis gelbėtojas 2014“. Vos atvykę, vaikai pradėjo bendrauti tarpusavyje ir linksmai leisti laiką.
Įsikūrus, apsitvarkius, buvo pradėta stovyklos atidarymo programa. Stovyklautojai jau nuo pačių pirmų akimirkų gavo išbandyti rikiuotės pagrindus – jie buvo išrikiuoti atidarymo ceremonijai. Atidarymo metu buvo iškelta Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos vėliava. Į stovyklautojus kreipėsi Romualdas Kazlauskas – LJUS prezidentas. Jis paskelbė stovyklos atidarymą, pristatė jaunuosiu lyderius ir palinkėjo gražių įspūdžių,smagaus laiko,turiningų užsiėmimų. Po atidarymo, stovyklautojai buvo paskirstyti į būrius. Kiekvienam būriui buvo paskirtas vadovaujantis lyderis.
Nors tai buvo pirmoji stovyklos diena, vaikai spėjo pamatyti kaip Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai daro kovinį išsidėstymą ir išbandė savo orientavimosi aplinkoje įgūdžius naktiniame žygyje.
Na ir kaip gi pirmoji diena be socializacijos vakaro? Stovyklautojai patys susikūrė laužą, žaidė žaidimus, kalbėjo, šoko, kepė dešreles bei gardžiavosi karšta arbata. Taip pirmoji diena ir pasibaigė. Pabendravę prie laužo, prisišokę vaikai ėjo miegoti ir ruoštis ateinančiai, užsiėmimų pilnai dienai.
Antrąją stovyklos dieną, vos prabudę, vaikai pradėjo nuo mankštos. Kartu su jaunaisiais lyderiais, stovyklautojai nubėgo krosą bei padarė kelis pratimus apšilimui. Jau žvalūs jaunieji gelbėtojai tuojau skuodė pusryčiauti, o papusryčiavę tvarkėsi palapinėse ir stovyklavietėje.
Susitvarkę aplinką, vaikai pradėjo savaitės užsiėmimų maratoną. Kiekvienas būrys išklausė rikiuotės pagrindų teoriją, kurią papasakojo Romualdas Kazlauskas. Iš karto po teorijos, vaikai turėjo galimybę išbandyti ką tik gautas žinias praktiškai. Taip pat stovyklautojai išmoko gesinti gaisrą gesintuvu – Laima Žemaitytė kiekvienam vaikui paaiškino, kaip elgtis su gesintuvu, ir pirmiausiai leido pabandyti „gesinti“ be ugnies, o vėliau padėjo užgesinti ir tikrą ugnį. Aišku, pagrindinis stovyklos tikslas yra mokyti vaikus saugaus elgesio, bet visiems žinoma, kad gyvenime pasitaiko įvairių susižeidimų ar nelaimių. Todėl yra labai svarbu mokėti suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Šias žinias stovyklautojams suteikė Gražina Abaravičienė. Ji mokė vaikus pirmosios medicinos pagalbos pagrindų. Jaunimas išmoko daug naudingų dalykų: kaip apčiuopti pulsą, ką daryti žmogui praradus sąmonę ar užspringus, kaip taisyklingai tvarstyti žaizdas.
Vakarop susilaukėme svečių – mus aplankė garsioji hip-hop‘o šokėja Tina. Ji stovyklautojams parodė kūrybingą, modernų šokį ir visi vaikai jį bandė išmokti. Gal būt vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, tačiau rezultatas buvo puikus – visi liko geros nuotaikos ir gavo puikių įspūdžių.
Taip pat vaikai dieną pristatė savo palapines: plakatus, visus tos palapinės gyventojus, sukūrė apie savo palapinę eilėraščius ir šūkius. Energingam dienos užbaigimui, jaunieji gelbėtojai dalyvavo estafetėse ir žaidė įdomius ir labai interaktyvius žaidimus.
Kaip ir kiekviena stovyklos diena, antradienis prasidėjo nuo mankštos. Šiandien jaunieji ugniagesiai turėjo galimybę bėgti krosą su Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantais. Po mankštos – tvarkymasis palapinėse ir stovyklavietėje.
Po pusryčių stovyklautojai važiavo į Vilnių. Mieste vaikai aplankė Gamtininkų stotį, pamatė daug gyvūnų, kurių kasdieniame gyvenime nepamatysi. Didžioji antradienio dalis buvo skirta žinioms apie saugų elgesį vandenyje įgyti. Vilniaus apskrities 6-osios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos narai išsamiai papasakojo apie savo naudojamą įrangą, paaiškino, kaip derėtų elgtis prie vandens ir vandenyje bei mokė, kaip reikėtų teikti pagalbą skęstančiam žmogui.
Grįžus į stovyklą, vaikai buvo pradėti mokyti kovinio išsidėstymo. Gvidas Alesius ir Artiomas Semionovas, padedami Romualdo Kazlausko, kiekvienam būriui papasakojo, kaip daromas kovinis išsidėstymas, pristatė visą tam reikalingą įrangą, papasakojo kaip ji veikia. Stovyklautojai bandė padaryti kovinį išsidėstymą pradžiai be vandens ir nenuiminėjant laiko. Vėliau, kai būriai jau truputį įsisavino žinias, kovinis išsidėstymas buvo daromas greičiui. Taip pat Romualdas Kazlauskas parodė vaikams, kokie yra pagrindiniai žarnų vyniojimo būdai ir leido kiekvienam išbandyti juos visus.
Vakarą jaunieji gelbėtojai kartu su vadovais praleido prie laužo, kepė bulves, bendravo ir speliojo, kas gi lauks jų kitą dieną.