Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

Sportas

Ugniagesybos sportas nėra olimpinė sporto šaka, dėl to mažiau žinomas ir turi mažesnį populiarumą visuomenėje. Tačiau turi labai didelę praktinę naudą ruošiant jaunimą saugiam (ugdo praktines žinias dirbant su priešgaisrine įranga), sveikam ( fizinių savybių ugdymas) gyvenimui, atsakingumo (komandinio darbo įgūdžių skatinimas ir ugdymas) ir užsibrėžto tikslo siekimo (rezultatų siekimas).

Jaunimo ugniagesybos sporto komandą skirstoma į grupes:

Vaikai – dalyviai iki 14 metų;
Jaunučiai – dalyviai nuo 14 iki 16 metų;
Jauniai – dalyviai nuo 16 iki 18 metų.

Jaunimo komandų varžybų programoje yra 4 rungtys:

1. 100 metrų bėgimas su kliūtimis.

Sportininkas į startą stoja pasiruošęs atitinkama sportine apranga, avalyne, apsauginiu šalmu, ugniagesio diržu ir švirkštu. Po starto bėga 23 metrus ir įveikia 1,8 m. (vaikai, jaunučiai), 2,0 m. (jauniai) tvorą, paima dvi žarnas, kurios stovi 5 m. už tvoros, paskui įveikia buomą (8 metrų ilgio ir 18 centimetrų pločio siją, pakeltą į 1 m. 20 cm.  (jauniai), 0,80 cm. (vaikai ir jaunučiai) aukštį su 2 m. nuožulniomis užbėgimo ir nubėgimo lentomis) bėgdamas sujungia dvi žarnų galvutes tarpusavyje, vieną prijungia prie skirstytuvo, stovinčio 25 m. nuo buomo, kitą – prie švirkšto, ir finišuoja.

2. Pasikėlimas kablinėmis kopėčiomis 3-iąjį (jauniai) ir  2-ąjį (vaikai, jaunučiai) mokamojo bokšto aukštą.

Jauniai – sportininkas į startą stoja pasiruošęs atitinkama sportine apranga, avalyne, apsauginiu šalmu, ugniagesio diržu ir kopėčiomis su kabliu. Kopėčios yra 4,10 m. ilgio ir sveria 8,5 kg. Po starto su kablinėmis kopėčiomis įveikia 32,25 metrus iki mokamojo bokšto, užkabina kablines kopėčias į 2-ąjį mokamojo bokšto aukšto palangę ir pakabintomis kopėčiomis užlipa iki 2-ojo mokomojo bokšto lango, sėdasi ant palangės ir permeta kablines kopėčias į 3-iąjį mokomojo bokšto langą  ir pakabintomis kopėčiomis užlipa  į 3-ojo mokomojo bokšto langą ir finišuoja.

Jaunučiai – sportininkas į startą stoja pasiruošęs atitinkama sportine apranga, avalyne, apsauginiu šalmu, ugniagesio diržu ir kopėčiomis su kabliu. Kopėčios yra 4,10 m. ilgio ir sveria 8,5 kg. Po starto su kablinėmis kopėčiomis įveikia 32,25 metrus iki mokamojo bokšto, užkabina kablines kopėčias į 2-ąjį mokamojo bokšto aukšto palangę ir pakabintomis kopėčiomis užlipa į 2-ojo mokomojo bokšto langą ir finišuoja.

Vaikai – sportininkas į startą stoja pasiruošęs atitinkama sportine apranga, avalyne, apsauginiu šalmu, ugniagesio diržu. Kopėčios pakabintos ant 2-ojo  mokamojo bokšto aukšto palangės.  Po starto įveikia 32,25 metrus iki mokamojo bokšto ir pakabintomis kopėčiomis užlipa į 2-ojo mokomojo bokšto langą ir finišuoja.

3. Ugniagesių estafetė.

Ugniagesių estafetė 4×100 m. yra kolektyvinė rungtis. Estafetės lazdelė pakeičiama ugniagesių švirkštu. Galutinį komandos rezultatą nulemia visi estafetės dalyviai. Pirmajame etape kopėčių lazda pagalba užlipa ir prabėga per 2.5 m. aukščio namelio stogo šlaitą, nušoka, prabėga likusią dalį savo etapo distancijos. Antrajame –įveikiama 1,8 m. aukščio tvora, trečiajame – pratesia darbinė linija iš dviejų žarnų įveikiant 1,20 m aukščio buomą, prijungia ją prie skyrstytuvo ir švirkšto. Ketvirtajame, ypač svarbiame paskutiniame etape, dalyvis, su gesintuvu nubėgęs 50 metrų, užgesina degantį skystį metaliniame inde, o po to dar nubėgęs 50 metrų finišuoja.

Pirmajame ir antrajame etape startuoja jaunučių grupės dalyviai, o trečiajame ir ketvirtajame jaunių grupės dalyviai.

 

4. Kovinis išsidėstymas nuo gaisrinio moto siurblio.

Kovinio išsidėstymo rungtis turi vykti aikštelėje su grunto, žolės arba dirbtine danga. Distancijos ilgis – 60 metrų. Distancijos pradžioje padedamas 2×2 m. medinis skydas. Ant skydo pastatomas gaisrinis moto siurblys ir sudedama priešgaisrinė techninė įranga. Sujungimo galvutės tarpusavyje turi būti nesujungtos. Skydo dešinėje pusėje 4 m. nuo krašto pastatoma 1000 l. vandens talpykla.

Distancijos pabaigoje kairėje ir dešinėje vienodu atstumu nuo įsivaizduojamos centrinės linijos pastatomi du taikiniai, kurių matmenys 50×50 cm., o jų centre – 50 mm. skersmens skylė. Taikinys tvirtinamas 135 cm. aukštyje. Kitoje skydo pusėje yra 15 l. talpykla. Atstumas tarp kairiojo ir dešiniojo taikinio 0 4,5 metrai.

56 metrų atstumu nuo starto linijos ir lygiagrečiai su ja yra švirkštininkų pozicija. Ji pažymėta juosta, ne trumpesne kaip 5,5 m., jos plotis iki 10 cm.

6 dalyvių komanda, apsirengusi specialia apranga, išsirikiuoja prie starto linijos. Teisėjui davus starto signalą, sportininkai bėga prie skydo, užveda moto siurblį, surenka įsiurbimo ir darbines linijas ir per skirstytuvą dviem švirkštais švirkščia vandenį.

Sportininkai, nubėgę iki švirkštininkų pozicijos, dviem švirkštais per taikinyje esančią skylę pripildo 10 l. vandens talpyklą. Pratimas laikomas įvykdytu, kai įsijungia signalinis įrenginys taikinyje. Komandinio rezultato laikas skaičiuojamas nuo starto momento iki vėliausiai pripildytos talpyklos taikinyje.

Kviečiame pasižiūrėti daugiau nuotraukų foto galerijoje bei prisijungti ir kartu sportuoti!